PROMOCJE

Płaskostopie podłużno-poprzeczne

CZYM JEST?

Z płaskostopiem podłużno-poprzecznym mamy do czynienia wtedy, gdy opadają zarówno łuk poprzeczny jak i podłużny stopy.

Słabsza budowa stopy kobiecej powoduje  większe dolegliwości.  U kobiet częściej występuje tzw. stopa płasko-koślawa.  Związane jest to z noszeniem butów na wysokim obcasie lub ściskających przednią część stopy. W takich warunkach stopa nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Dochodzi do jej deformacji. Oprócz osłabienia łuków stopy  najczęściej obserwujemy  tzw. paluch koślwy (halluks).  Początkowo niewielkie wady pogłębiają się,  poprzez brak  właściwej reakcji na pojawiający się problem.

Stopa kobieca łatwiej też poddaje się wszelkim zniekształceniom w okresie ciąży i przekwitania. Przyczyną są zmiany hormonalne, jakie w tym okresie zachodzą. Zniekształceniom tym towarzyszy uczucie bólu. Objawami są bóle w okolicy podbicia, zaburzenia krążenia w obrębie stopy, zmęczenie stóp, a nawet nadmierne ich pocenie. Brak amortyzacji tj. łuków stopy prowadzi do przeciążeń kolan, stawów biodrowych, oraz kręgosłupa. Często występujące bóle kręgosłupa mają w wielu przypadkach przyczynę w płaskostopiu.

Szacuje się, że już 20% kobiet dwudziestopięcioletnich  cierpi na bolesne dolegliwości stóp i ponad 70% kobiet siedemdziesięcioletnich.

RODZAJE WKŁADEK PROFILAKTYCZNYCH:

1. Wkładka pełna  dla płaskostopia podłużnego i poprzecznego

2. Wkładka 3/4 przeciwko płaskostopiu podłużnemu i poprzecznemu

3. Wkładka lekka 3/4  podpierająca sklepienie podłużne i poprzeczne

4. Wkładka 3/4 podpierająca sklepienie  podłużne i poprzeczne  oraz stopy koślawe

 

ESC S.A. Aplikacje internetowe